Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Policja przeprowadza w środę w całym kraju kaskadowe pomiary prędkości. To rodzaj kontroli pojazdów, w którym na krótkim odcinku znajduje się kilka patroli "drogówki".
Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział, że kontroli tych można się spodziewać szczególnie w miejscach, w których wcześniej dochodziło do wypadków, a także na odcinkach, gdzie statystycznie najczęściej dochodziło do wypadków. W akcję włączają się także patrole zespołów pościgowych "Speed".

Robert Opas dodał, że akcja ma także zwrócić szczególną uwagę kierowców na zagrożenia na niektórych odcinkach tras. Policjant zaapelował też do zachowanie przepisów i zasad zdrowego rozsądku w miejscach, w których potencjalnie może dojść do kolizji lub wypadku: w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów i skrzyżowań.

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami pojazd powinien nie tylko stosować się do ograniczeń prędkości, lecz także uwzględniać warunki takie jak ukształtowanie drogi, widoczność, warunki atmosferyczne czy natężenie ruchu.
Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że kontroli można się spodziewać szczególnie w miejscach, w których wcześniej dochodziło do wypadków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty