Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
O bezpieczne spędzenie ferii zimowych zaapelowali do uczniów, rodziców i organizatorów wypoczynków ministrowie: infrastruktury, edukacji i nauki oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego. W poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w trakcie konferencji prasowej poświęconej bezpieczeństwu w trakcie zimowego odpoczynku, iż wierzy, że obostrzenia pandemiczne będą przestrzegane.

- Ten tydzień napawa optymizmem. Ale to wszystko dlatego, że to bezpieczeństwo w szkołach jest na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy przekonani, że także w okresie ferii zimowych to bezpieczeństwo będzie zapewnione wszędzie tam, gdzie wyjazdy będą organizowane - dodał Przemysław Czarnek.

O przestrzeganie zasad ruchu drogowego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zwrócił się do rodziców, którzy na zimowe ferie jadą wraz ze swoimi dziećmi.

- Jeźdźmy ostrożnie, rozpoczynajmy ferie już w momencie wyjazdu. Bądźmy uprzejmi dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie spieszmy się, może dojedziemy godzinę później, ale na pewno dojedziemy bezpiecznie - mówił szef resortu infrastruktury.

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur przypomniał, że na drogach będą wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci na wyjazdy zorganizowane.

- Inspekcja Transportu Drogowego zrobi wszystko, żeby na polskich drogach w czasie ferii było bezpiecznie. Naszym priorytetem są kontrole autokarów, które będą przewoziły dzieci na zimowy wypoczynek. One się będą odbywały, albo przed wyjazdem, albo na głównych szlakach komunikacyjnych. Ważne jest, aby kierowcy byli wypoczęci, byli trzeźwi, aby stan techniczny pojazdów był właściwy - mówił Alvin Gajadhur.

Ferie zimowe potrwają do 27 lutego, kiedy odpoczynek zakończą uczniowie z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty