Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Inną dostępną opcją jest telefon lub bezpośrednia wizyta w najbliższym Urzędzie Skarbowym. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Inną dostępną opcją jest telefon lub bezpośrednia wizyta w najbliższym Urzędzie Skarbowym. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ministerstwo Finansów zachęca osoby szukające informacji o reformie podatkowej w ramach Polskiego Ładu, aby odwiedziły strony internetowe: podatki.gov.pl i wiecejwportfelach.gov.pl.
Portale adresowane są do wszystkich zainteresowanych podatników, w tym emerytów i przedsiębiorców.

Na obu stronach znajdują się przewodniki dotyczące między innymi oświadczenia PIT-2, ulgi dla pracujących seniorów, ulgi dla klasy średniej czy zasad rozliczania zaliczek na podatek dochodowy.

Resort finansów umieścił też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i kalkulator wynagrodzeń.

Ministerstwo zachęca również do kontaktu z infolinią Krajowej Informacji Skarbowej od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18 pod numerem 801 055 055 dla połączeń z telefonów stacjonarnych i 22 330 03 30 z komórek.

Inną dostępną opcją jest telefon lub bezpośrednia wizyta w najbliższym Urzędzie Skarbowym. W związku z reformą podatkową ich czas pracy został wydłużony do godziny 19 w dni robocze. Mają one obowiązywać do końca lutego.

W przyszłym tygodniu Ministerstwo Finansów będzie też kontynuować spotkania online (livechaty) dla księgowych dotyczące podatkowych aspektów Polskiego Ładu, w tym związanych z obliczaniem wynagrodzeń pracowników. Spotkania będą otwarte, bez konieczności wcześniejszej rejestracji i prowadzone przez program MS Teams.

Linki do nich znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.
Relacja Dawida Grygorcewicza (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty