Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kierowcy po zmianie taryfikatora mandatów jeżdżą wolniej - mówi Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.
Od początku roku obowiązują nowe, wyższe stawki. Gajadhur twierdzi, że wpłynęło to na ostrożność jazdy kierowców.

- To pokazują statystki systemu fotoradarowego, którym zarządza Inspekcja Transportu Drogowego. Porównując dwa tygodnie tego roku do analogicznego okresu ubiegłego roku możemy powiedzieć, że o ponad 10 tysięcy spadła liczba naruszeń zarejestrowanych przez system fotoradarowy - mówi Alvin Gajadhur.

Gajadhur zaznaczał, że wciąż rejestrowane są znaczące przekroczenia prędkości. - Niechlubni rekordziści to kierowca, który poruszał się Mostem Poniatowskiego w Warszawie z prędkością 165 km na godzinę przy ograniczeniu do 50 km na godzinę. Kierowca w Alei Stanów Zjednoczonych w Warszawie został zarejestrowany przez fotoradar gnając 194 km na godzinę przy ograniczeniu do 80 km na godzinę - dodaje Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Obecnie przy przekroczeniu prędkości o ponad 31 kilometrów na godzinę najniższy mandat wynosi 800 złotych. Kwota ta stopniowo wzrasta aż do dwóch i pół tysiąca złotych, przy przekroczeniu prędkości o więcej niż 71 kilometrów na godzinę.

Od początku września przekroczenie prędkości o więcej niż 30 kilometrów na godzinę będzie karane podwójnie, jeśli dojdzie do niego w warunkach recydywy. Wzrosły także mandaty za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, co jest najczęstszą przyczyną wypadków oraz za jazdę pod wpływem alkoholu.
Od początku roku obowiązują nowe, wyższe stawki. Gajadhur twierdzi, że wpłynęło to na ostrożność jazdy kierowców.
Gajadhur zaznaczał, że wciąż rejestrowane są znaczące przekroczenia prędkości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty