Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Mueller uznał wpis Radosława Sikorskiego dotyczący Nord Stream za przykład szkodliwej polityki służącej rosyjskiej propagandzie.
W ten sposób rzecznik rządu odniósł się do wpisu byłego ministra spraw zagranicznych, który zamieścił na Twitterze zdjęcie gazu wydobywającego się z uszkodzonego gazociągu i napisał "Thank you, USA".

- Jakoś szczególnie mnie to nie dziwi. To przecież Radosław Sikorski był współautorem polityki ocieplania sojuszu polsko-rosyjskiego, który chciał odbudować z Donaldem Tuskiem, więc myślę, że Radosław Sikorski tęskni za podejściem odbudowywania tego sojuszu i niestety tutaj być może zupełnie przypadkowo, z głupoty, ale służy również propagandzie rosyjskiej - powiedział Piotr Mueller.

Dwa dni temu w rejonie Bornholmu zarejestrowano podwodne eksplozje, po których doszło do wycieków z gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że może to być element prowadzonej przez Rosję wojny hybrydowej. Z kolei przewodniczący Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej uważają, że może to być sabotaż nie wskazując jednak na jego sprawców. Pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn napisał, że rosyjska propaganda natychmiast po eksplozjach zaczęła promować insynuacje wobec Polski, Ukrainy i USA, oskarżając Zachód o agresję wobec Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Stanisław Żaryn określił wpis Radosława Sikorskiego jako "skrajną nieodpowiedzialność".
Piotr Mueller uznał wpis Radosława Sikorskiego dotyczący Nord Stream za przykład szkodliwej polityki służącej rosyjskiej propagandzie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty