Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pixabay.com/pl/5226142/Katja_Kolumna/CC0 - domena publiczna
źródło: https://pixabay.com/pl/5226142/Katja_Kolumna/CC0 - domena publiczna
Niemieckie media krytycznie oceniają politykę "otwartych drzwi" SPD, która w ich ocenie zbiera coraz większe żniwo.
Tak "Frankfurter Allgemeine Zeitung" komentuje atak palestyńskiego nożownika, który w środę niedaleko północnoniemieckiej Kilonii zabił w pociągu dwie osoby. Tuż przed atakiem sprawca wyszedł dopiero z więzienia.

Komentator "FAZ" Reinhard Müller napisał, że socjaldemokraci powtórnie wystawiają się na "żywiołowy wybuch gniewu".

"Najfatalniejszym w skutkach błędem popełnionym przez SPD, która rządzi lub współrządzi nieprzerwanie od 10 lat, było przekonanie, że polityka otwartych drzwi nam się opłaci. A teraz, zamiast się do niego przyznać, szerzej je otwiera" - czytamy.

W podobnym tonie skomentował sprawę dziennik "Bild".

"Importujemy zabójców i zamachowców, a jednocześnie eksportujemy do ich krajów astronomiczne pieniądze. Dość tego. Władze państw, otrzymujących od nas pomoc finansową, muszą szybciej ściągać swoich przestępców" - ocenił Claus Strunz.

Niemcy komentują też okoliczności ataku, którego doszło trzy dni temu w pociągu z Kilonii do Hamburga. Palestyński nożownik wyszedł wcześniej z aresztu. Oburzenie wywołał też sposób, w jaki niektóre media opisały całe zdarzenie.

Rozgłośnia NDR nie podała informacji o pochodzeniu sprawcy, argumentując, że skłania do "błędnych wniosków i dyskryminacji określonych grup".
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty