Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Dożywocie grozi rodzicom 3,5-letniego Kubusia z miejscowości Garbatka Letnisko na Mazowszu. Chłopiec był brutalnie bity, rzucano nim o podłogę i ścianę. Dziecko zmarło w szpitalu. Zarzuty rodzicom postawiła Prokuratura Regionalna z Lublina.
Służby zostały zaalarmowane w połowie lutego ubiegłego roku przez babcię, która przyszła w odwiedziny do chłopca. Dziecko było nieprzytomne, a na jego ciele widoczne ślady pobicia. Chłopiec trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Rodzice chłopca to 26-latek i 25 latka. Oboje usłyszeli zarzuty - mówi rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie prokurator Andrzej Jeżyński. Ojciec został oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem oraz podawanie substancji psychoaktywnych innym osobom, w tym matce chłopca. Matka chłopca odpowie za pomoc w zabójstwie i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

Akt oskarżenia został przekazany do Sądu Okręgowego w Radomiu. Rodzicom 3,5-letniego Kubusia grozi od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty