Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

W sobotę do Dorohuska przyjechał minister infrastruktury Dariusz Klimczak, który poinformował protestujących o negocjacjach prowadzonych z Unią Europejską i Ukrainą. źródło: https://twitter.com/DariuszKlimczak
W sobotę do Dorohuska przyjechał minister infrastruktury Dariusz Klimczak, który poinformował protestujących o negocjacjach prowadzonych z Unią Europejską i Ukrainą. źródło: https://twitter.com/DariuszKlimczak
Przewoźnicy protestujący w Dorohusku nie planują przerywania protestu na czas Bożego Narodzenia.
- Zarówno Wigilię, jak i kolejne świąteczne dni spędzimy tutaj - mówi jedna z organizatorek protestu, Edyta Ozygała.

- Mamy rozpisane dyżury na blokadach. Nie ukrywam, że nie będzie tu wszystkich protestujących, tylko wyznaczona grupa, która się zadeklarowała. Jedni są w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, kolejni w drugi dzień świąt, inni będą po świętach. Musimy to jakoś racjonalnie rozpisać. Każdemu chcemy dać chwilę oddechu. Ale tu świętujemy, będziemy smażyć karpie i robić bigos na tym kempingu - zapowiedziała.

W sobotę do Dorohuska przyjechał minister infrastruktury Dariusz Klimczak, który poinformował protestujących o negocjacjach prowadzonych z Unią Europejską i Ukrainą. Szef resortu i przewoźnicy symbolicznie połamali się opłatkiem.
Protest w Dorohusku trwa od 18 grudnia. Poprzedni protest w tym miejscu trwał od 6 listopada do 11 grudnia, gdy wójt Dorohuska rozwiązał zgromadzenie. Przewoźnicy planują protestować do czasu realizacji ich postulatów, są gotowi także zaostrzyć protest.
- Mamy rozpisane dyżury na blokadach. Nie ukrywam, że nie będzie tu wszystkich protestujących, tylko wyznaczona grupa, która się zadeklarowała. Jedni są w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, kolejni w drugi dzień świąt, inni będą po świętach. Musimy to jakoś racjonalnie rozpisać. Każdemu chcemy dać chwilę oddechu. Ale tu świętujemy, będziemy smażyć karpie i robić bigos na tym kempingu - zapowiedziała.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty