Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zakład Usług Komunalnych zdecyduje dziś, kto będzie dbał o bezpieczeństwo na kąpielisku w Szczecinie - Dąbiu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Zakład Usług Komunalnych zdecyduje dziś, kto będzie dbał o bezpieczeństwo na kąpielisku w Szczecinie - Dąbiu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Zakład Usług Komunalnych zdecyduje w poniedziałek, kto będzie dbał o bezpieczeństwo na kąpielisku w Szczecinie-Dąbiu. Od soboty pracują tam ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zastąpili oni firmę Multigrupa po tym, jak policjanci wykazali nieprawidłowości.
Okazało się, że na plaży było o jednego ratownika za mało. Mundurowi i ZUK nie informują jednak, jakich jeszcze uchybień dopuściła się prywatna firma spod Wrocławia.

Zakład Usług Komunalnych, do którego należy kąpielisko, poprosił WOPR o wystawienie pracowników. Bezpieczeństwa na Dąbiu pilnują do dziś, dlatego mieszkańcy mogą się tam kąpać. W poniedziałek ZUK zdecyduje więc, czy ratownicy pogotowia zastąpią pracowników Multigrupy, która nie wywiązała się z umowy.

Wrocławskie przedsiębiorstwo już na starcie sezonu zaliczyło wpadkę. Nie zdążyło przygotować Głębokiego: brodzik dla dzieci nie był ogrodzony, brakowało jednego ratownika, a ci obecni nie mieli przy sobie dokumentów potwierdzających uprawnienia.

Multigrupa wygrała przetarg na obsługę szczecińskich kąpielisk, bo złożyła najtańszą ofertę. Do tej pory Zakład Usług Komunalnych współpracował z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, które wystawiało trzykrotnie więcej pracowników.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty