Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W Szczecinie do programu chciałoby przystąpić kilkanaście aptek, głównie z dużych sieci. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W Szczecinie do programu chciałoby przystąpić kilkanaście aptek, głównie z dużych sieci. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Mają już zniżki na przejazdy pociągami, zakupy czy noclegi. Ale na leki - nie. Chodzi o rodziny wielodzietne, które korzystają ze specjalnej Karty Dużej Rodziny.
Rabatów na medykamenty zabraniają przepisy. Sprawą zajęło się już Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Trwają rozmowy z aptekami, które mają część drogeryjną. Gdyby przystąpiły one do programu, mogłyby udzielać zniżek na leki bez recepty, na przykład na przeziębienie.

Rodzice przyznają, że byłaby to spora oszczędność. - Zniżki w ogóle są przydatne, tym bardziej dla rodzin wielodzietnych, które mają większe zapotrzebowanie. Dzieci są najważniejsze i ważne, żeby nie trzeba szukać aptek ze zniżką - mówią rodzice.

W Szczecinie do programu chciałoby przystąpić kilkanaście aptek, głównie z dużych sieci.

- Aby tak się stało musiałaby być zmieniona ustawa o prawie farmaceutycznym - mówi Katarzyna Przyborowska, radca prawny specjalizujący się w prawie medycznym. - Nowelizacja prawa musiałaby wprowadzić wyjątek od reguły zakazu reklam. Niestety nie można zmienić rozporządzenia, które reguluje Karty Dużej Rodziny, ponieważ ono jest wydane na podstawie zupełnie innych przepisów.

Zakaz reklamowania się aptek obowiązuje od dwóch lat. Za nieprzestrzeganie go Główny Inspektorat Farmaceutyczny nakłada kary, które sięgają nawet 50 tys. złotych.
Rodzice przyznają, że byłaby to spora oszczędność.
- Aby tak się stało musiałaby być zmieniona ustawa o prawie farmaceutycznym - mówi Katarzyna Przyborowska, radca prawny specjalizujący się w prawie medycznym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty