Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Adam Jarubas, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta, w Szczecinie zainaugurował swoją wyborczą kampanię. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Adam Jarubas, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta, w Szczecinie zainaugurował swoją wyborczą kampanię. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Adam Jarubas, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta, w Szczecinie zainaugurował swoją wyborczą kampanię.
- Nie terminy, ale Polacy wybierają prezydenta - powiedział w czwartek w Szczecinie Adam Jarubas. Kandydat PSL na prezydenta RP odniósł się w ten sposób do zarzutów Prawa i Sprawiedliwości, które uważa, że data 10 maja jest korzystna dla urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Adam Jarubas od dziewięciu lat jest marszałkiem województwa świętokrzyskiego, ale to właśnie w Zachodniopomorskiem rozpoczął swoją kampanię.

- Wywodzę się z świętokrzyskiego, regionu który w 2004 roku - kiedy wstępowaliśmy jako Polska do Unii Europejskiej - był najbiedniejszym regionem w UE. Czyli pewne analogie możemy tutaj przywoływać - mówi Jarubas.

Kandydat ludowców zapowiedział, że będzie w Zachodniopomorskiem jeszcze kilka razy i chce odwiedzić większość powiatów. Adam Jarubas dodał, że gdyby został wybrany to będzie aktywniejszy niż obecny prezydent Bronisław Komorowski.

- Częściej będę korzystał z inicjatywy ustawodawczej, warto również zwoływać Radę Gabinetową i mówiąc kolokwialnie narzucać pewne kierunki. Moim zdaniem Polska potrzebuje trwałej i dobrej zmiany - mówi kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta.

W majowych wyborach swój start zapowiedzieli już m.in. prezydent Bronisław Komorowski, Andrzej Duda z PiS, Magdalena Ogórek z SLD i Janusz Palikot z Twojego Ruchu oraz Janusz Korwin-Mikke.


Materiał: TVP/x-news
Relacja Sławomira Orlika.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty