Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. iswinoujscie.pl
Fot. iswinoujscie.pl
Ministerstwo jest zdeterminowane, aby takie inwestycje powstawały poza dużymi ośrodkami miejskimi. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Ministerstwo jest zdeterminowane, aby takie inwestycje powstawały poza dużymi ośrodkami miejskimi. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Wszyscy myśleli, że budowa tunelu do Świnoujścia jest już przesądzona. Tymczasem Minister Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit mówi, że to może być most, bo jest tańszy.
Zastanawiamy się czy Świnoujście z wyspą Wolin zostanie połączone poprzez tunel czy most - tak powiedział minister infrastruktury Jerzy Szmit w wywiadzie dla portalu iswinoujście.pl. Podkreślił, że tunel jest drogi, ale zaznaczył, że nic nie jest jeszcze przesądzone.

Prowadzący wywiad dziennikarz mówił, że most jest tańszy w utrzymaniu niż tunel, a koszt eksploatacji jest dziesięć razy mniejszy. Minister przyznał rację i dodał też, że most może być charakterystycznym elementem Świnoujścia. Będzie też bardziej przyjazny dla rowerzystów i pieszych, którzy nie mogliby korzystać z tunelu.

Władze Świnoujścia pokazały jednak ministrowi koncepcję budowy tunelu. Jerzy Szmit powiedział, że w tej kadencji rządu musi zapaść decyzja o budowie stałej przeprawy w Świnoujściu. Dodał, że ministerstwo jest zdeterminowane, aby takie inwestycje powstawały poza dużymi ośrodkami miejskimi.

W rozmowie podkreślono, że polskie firmy mają doświadczenie w budowie mostów, a nie tunelów.

Relacja Grzegorza Gibasa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty