Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Stocznia Remontowa "Gryfia". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Stocznia Remontowa "Gryfia". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezes Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" Artur Trzeciakowski poinformował, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy budowie promu. Taka deklaracja padła podczas posiedzenia sejmowej komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Chodzi o fizyczne rozpoczęcie budowy - mówił do posłów Artur Trzeciakowski, prezes Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia".

- Mówię to z pełną świadomością, że w tym roku rozpoczną się fizycznie prace przy budowie ro-paksa. Bez względu na to, czy będzie to realizowane według jednego czy drugiego projektu, o których w tej chwili rozmawiamy, będzie to wykonane w tym roku - mówi Trzeciakowski.

Prezes wspomniał o dwóch projektach. Według naszych informacji, pierwszy dotyczy budowy promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, a drugi to inicjatywa Polskiej Żeglugi Morskiej.

Artur Trzeciakowski zapewniał, że prace przy projekcie technicznym promu dla PŻB cały czas trwają.

- Nikt nie odłożył go na półkę. Prace związane z realizacją projektu technicznego cały czas trwają. Co miesiąc, zgodnie z harmonogramem, spływa kolejna część dokumentacji - mówił prezes Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia".

Drugi projekt ma być kupiony na rynku, a będzie realizowany dla Polskiej Żeglugi Morskiej. Ten armator potrzebuje czterech promów.

- Oprócz tego rozwiązania, ze względu na zainteresowanie innego armatora, stocznia dokonała rozpoznania możliwości zakupu takiego projektu. O tym mówiłem, wspominając o jednym lub drugim projekcie. W zależności od armatora, będzie to któryś z nich - mówi Trzeciakowski.

Stępka dla promu dla PŻB została położna w czerwcu 2017 roku. Prace przy projekcie się przedłużały, ponieważ armator zmieniał koncepcję statku.
Relacja Grzegorza Gibasa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty