Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

II Dyktando Uniwersyteckie w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
II Dyktando Uniwersyteckie w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Tekst jest napisany, teraz poloniści urozmaicają go trudnymi wyrazami. W tym roku dyktando Uniwersytetu Szczecińskiego napisze prawie 200 osób.
Tekst co roku związany jest z naszym miastem, ale to najprawdopodobniej już po raz ostatni - mówi współautorka dyktanda prof. dr hab. Ewa Kołodziejek.

- Myślę, że to jest ostatni tekst związany ze Szczecinem. Nie można przez pięć lat pisać trudnych tekstów, związanych z realiami szczecińskimi, bo nie ma aż tylu trudnych słów. Nadal możemy się jeszcze przygotować do udziału poprzez ciągłe wertowanie słownika ortograficznego, jeszcze raz warto przejrzeć zasady zwłaszcza łącznej i rozdzielnej pisowni wyrazów oraz pisowni wielkich i małych liter. A noc przed dyktandem położyć sobie słownik pod poduszkę - opowiadała profesor Ewa Kołodziejek.

Dyktando uniwersyteckie odbędzie się w najbliższą sobotę w Szczecinie, w auli Wydziału Humanistycznego US.

Wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów Święta Uniwersytetu Szczecińskiego.
Pierwsza nagroda to 3 000 zł, druga to 2 000 zł, a trzecia - 1 000 zł.

Przypomnijmy jeszcze, że w ubiegłym roku tytuł dyktanda brzmiał "Quasi-hipotezy Marzeny i Bożeny".
- Myślę, że to jest ostatni tekst związany ze Szczecinem. Nie można przez pięć lat pisać trudnych tekstów, związanych z realiami szczecińskimi, bo nie ma aż tylu trudnych słów. Nadal możemy się jeszcze przygotować do udziału poprzez ciągłe wertowanie słow

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty