Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Impreza jest elementem obchodów 30-lecia dominikanów w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Impreza jest elementem obchodów 30-lecia dominikanów w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Dzieci mogą poskakać na trampolinie i pomalować buzię, a starsi znaleźć dla siebie ciekawą książkę czy płytę. Tak jest na Festynie Dominikańskim, który odbywa się przy parafii pod wezwaniem św. Dominika w Szczecinie.
Impreza jest elementem obchodów 30-lecia dominikanów w Szczecinie. Obejmuje m.in. koncerty. Na miejscu są też stoiska, przy których można coś zjeść.

- Kupiłam lekturę "Cierpienia młodego Wertera" - na pewno się przyda - i analizy wierszy Szymborskiej. Dużo poezji w każdym razie. Córka zje chleb ze smalcem, a ja będę jeść pierogi. Lubimy nasz kościół i chcemy razem świętować ze wszystkimi - mówili odwiedzający festyn.

- To dobra okazja, żeby się troszkę przyjrzeć i zapoznać z ludźmi oraz zobaczyć jak to wszystko działa - powiedział o. Krzysztof Frąckiewicz, który 31 maja obejmie obowiązki przeora po żegnającym się z funkcją o. Macieju Biskupie.

O godzinie 20:00 koncert pod hasłem "Wieczór z Jazzem" da grupa Cafe Jazz Trio. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej szczecin.dominikanie.pl.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty