Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Fot. www.wikipedia.org / (GRAD)
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Fot. www.wikipedia.org / (GRAD)
Policja potwierdziła tożsamość rybaka z zatopionego na Bałtyku kutra. Ciało rybaka wyłowili nurkowie z wraku prawie 3 mile morskie na północ od Niechorza.
Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa spowodowania wypadku na morzu. Jest to śledztwo w sprawie, a nie przeciwko komuś.

- Prokuratura będzie oczekiwała na opinię sądowo-lekarską po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Ponadto w toku prowadzonego śledztwa trwa gromadzenie dokumentacji, przesłuchiwani są świadkowie w celu ustalenia okoliczności samego zdarzenia i przyczyn, dla których statek zatonął - powiedziała prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Polskiemu Radiu Koszalin.

Prokuratura nie wyklucza poszukiwania ciał pozostałych członków załogi. Śledczy dysponują zapisem z kamer video, który zrobili nurkowie.

- Ten zapis zostanie poddany analizie w zakresie ponownej, bezpiecznej penetracji tego wraku, a także pod kątem tego, czy w którejkolwiek części kutra mogą znajdować się ciała pozostałych członków załogi. Jeżeli będą istniały techniczne możliwości bezpiecznego zejścia nurków, wówczas prokurator zleci ponowne wykonanie tego rodzaju czynności w celu wydobycia pozostałych ciał. Priorytetem jest zachowanie bezpieczeństwa osób, które miałyby wykonywać tego rodzaju czynności - podkreśliła Biranowska-Sochalska.

Kuter zatonął w miniony wtorek, na pokładzie było czterech rybaków.

Załoga około godz. 2 przez radio miała zgłosić powrót do portu w Mrzeżynie. Kuter do portu nie dopłynął. Jego zaginięcie w południe zgłosił armator, który pojawił się w porcie.

Ruszyła akcja ratunkowa. Uczestniczyły w niej jednostki SAR, Straży Granicznej i Marynarki Wojennej. Około trzech mil morskich na północny zachód od Mrzeżyna znalezione zostało ciało - prawdopodobnie jednego z rybaków. Było pod tratwą ratunkową, ciała nie udało się wydobyć, poszło na dno. Akcja ratunkowa w nocy została zawieszona.

Nie wiadomo co wydarzyło się na morzu. Nie było sztormu, mogła pojawić się tak zwana martwa fala. Lokalizację wraku kutra "Świ 82" wskazały radary. Bałtyk w tym miejscu ma 17 metrów głębokości.
- Prokuratura będzie oczekiwała na opinię sądowo-lekarską po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Ponadto w toku prowadzonego śledztwa trwa gromadzenie dokumentacji, przesłuchiwani są świadkowie w celu ustalenia okoliczności samego zdarzenia i przyczyn, dla któr
- Ten zapis zostanie poddany analizie w zakresie ponownej, bezpiecznej penetracji tego wraku, a także pod kątem tego, czy w którejkolwiek części kutra mogą znajdować się ciała pozostałych członków załogi. Jeżeli będą istniały techniczne możliwości bezpiec

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty