Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Prezydent Andrzej Duda. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nie będzie honorowym obywatelem Łobza. Burmistrz gminy, który sam złożył wniosek w tej sprawie, wycofał go chwilę przed sesją.
Burmistrz Łobza rządzi w gminie drugą kadencję. Piotr Ćwikła jest przedstawicielem lokalnego komitetu Przyjaźni i Współpraca. Niedawno wystąpił z inicjatywą, aby Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie przyznać tytuł honorowego obywatela.

Uchwałę w tej sprawie miała w czwartek podjąć rada miasta. Głosowania jednak nie było, bo burmistrz wycofał się z pomysłu. Podczas sesji uzasadniał swoją decyzję.

- Nie zwracam uwagi na głosy szkalujące moją osobę. Patrzę na to, co myślą zwykli mieszkańcy. Z szacunku do pana prezydenta i pani Haliny Szymańskiej - sekretarz kancelarii Prezydenta RP, podjąłem taką decyzję, żeby nie budować antagonizmów pomiędzy naszymi mieszkańcami - wyjaśniał burmistrz Łobza.

Wcześniej, w uzasadnieniu do uchwały burmistrz Łobza napisał m.in., że prezydent Andrzej Duda szczególnie zwraca uwagę na inicjatywy lokalne i podczas pełnienia funkcji odwiedził gminę Łobez.
Uchwałę w tej sprawie miała w czwartek podjąć rada miasta. Głosowania jednak nie było, bo burmistrz wycofał się z pomysłu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty