Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Rowerowy Rajd Weterana wystartował z koszar 12. Brygady Zmechanizowanej przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Czterech śmiałków ze szczecińskiej jednostki na rowerach pojedzie do Rzeszowa, gdzie wezmą udział w centralnych obchodach Dnia Weterana.
Swoją podróżą chcą zwrócić uwagę na potrzeby i problemy osób, które służyły ojczyźnie. Teraz bardzo często mają problem ze znalezieniem pracy oraz z funkcjonowaniem w społeczeństwie.

- Robimy to z marszu, nie ma problemu, nasza forma na to pozwala. Będziemy jechać osiem dni, po 100 kilometrów dziennie. Damy radę. Jedziemy ku pamięci naszych kolegów, wspieramy naszych weteranów, chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na nasze problemy - mówili żołnierze.

- Idea upamiętnienia poległych kolegów poprzez Rajd Gwiaździsty, którego 6. edycję rozpoczniemy jest bardzo istotna, by przybliżyć społeczeństwu trud i wysiłek polskich żołnierzy na misjach zagranicznych. Szczególnie ci, którzy zostali w misjach poszkodowani mają pewnego rodzaju problemy - podkreślił Tomasz Kloc, prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

Żołnierze ze szczecińskiej jednostki mają dotrzeć do Rzeszowa 31 maja.
Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa to święto obchodzone od 2012 roku.
Rowerowy Rajd Weterana wystartował z koszar 12. Brygady Zmechanizowanej przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Rowerowy Rajd Weterana wystartował z koszar 12. Brygady Zmechanizowanej przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty