Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Materiał: tatromaniak.pl / Paweł Stanuch
Wybrali się na wycieczkę i teraz... szukają ich służby. Pauliny i jej kolegów ze szkoły - prawdopodobnie ze Stargardu - którzy zdewastowali szlak na Giewont, szukają tatrzańskie służby.
Rano, pracownicy parku odkryli na szlaku kamienie z napisami m.in. Paulina Stargard oraz z wulgarnymi tekstami obrażającymi policję. To szlak prowadzący na szczyt z Przełęczy Kondrackiej.

- Skala zniszczeń jest spora - ocenia Edward Wlazło, komendant Straży Tatrzańskiego Parku Narodowego. - Nie można ich nazwać turystami. To byli typowi wandale. Na jednym kamieniu jest duży napis droga krzyżowa Rafacza. Kraków, Wawel, numery, jakieś liczby, cyfry. Na jednym jest napisane jakieś nieprzyjemne słowo skierowane do funkcjonariuszy policji. Wszystko to zrobione mazakami i sprayem. Dopiero ocenimy straty.

Pracownicy parku powiadomili policję i straż graniczną. Straż parku podejrzewa, że za wszystko odpowiadają uczestnicy wycieczki szkolnej ze Stargardu. Teraz grozi im kara - od tysiąca złotych i nakaz naprawienia szkody. Nie wiadomo, co miałoby to oznaczać dokładnie.
Relacja Anny Łukaszek.
Pracownicy parku powiadomili policję i straż graniczną. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Pracownicy parku powiadomili policję i straż graniczną. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty