Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Po prawie czterech miesiącach w szpitalu mała Liliana wreszcie pojechała do swojego domu. Ważyła zaledwie 450 gramów i według lekarzy miała 1 procent szans na to, że przeżyje i będzie zdrowa.
Dziewczynka jest wcześniakiem, urodziła się w 22 tygodniu ciąży. W poniedziałek mogła opuścić szpital. Jak mówiła jej mama, czas kiedy lekarze walczyli o życie jej córki był bardzo stresujący.

- Przyjeżdżałam codziennie autobusem. Chyba cały autobus i każdy słyszał jak płakałam - mówiła pani Magdalena.

Dr n. med. Jacek Patalan ze szpitala w Zdrojach przyznał, że dzieci urodzone tak wcześnie mają małe szanse na przeżycie. Problemem było między innymi karmienie.

- Początkowo dziecko było karmione prawie jak pisklę. Wielokrotnie w ciągu dnia dostawało pojedyncze kropelki siary [pierwsze mleko mamy - dop. red.]. Do jednego mililitra doszliśmy dopiero w 18 dniu życia - mówił Patalan.

Liliana została wypisana ze szpitala w stanie dobrym, nie ma żadnych problemów zdrowotnych.
Jak mówiła jej mama, czas kiedy lekarze walczyli o życie jej córki był bardzo stresujący.
Dr n. med. Jacek Patalan ze szpitala w Zdrojach przyznał, że dzieci urodzone tak wcześnie mają małe szanse na przeżycie. Problemem było między innymi karmienie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty