Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Pierwszy dzień imprezy w 2007 roku. Fot. źródło: wikipedia.org/wiki/Międzynarodowy_Salon_Lotniczy_w_Paryżu.
Pierwszy dzień imprezy w 2007 roku. Fot. źródło: wikipedia.org/wiki/Międzynarodowy_Salon_Lotniczy_w_Paryżu.
Na najstarszym lotnisku Paryża na Le Bourget trwa 53. Międzynarodowy Salon Lotniczy.
W trakcie salonu można oglądać pokazy takich samolotów jak myśliwce wielozadaniowe Rafale czy śmigłowce służące do celów wojskowych jak i cywilnych. Niemal dwa i pół tysiąca wystawców pokazuje to co jest najnowocześniejszego we współczesnej aeronautyce.

Francois Caudron dyrektor marketingowy firmy Airbus z Tuluzy wyjaśnia, że najnowszy model samolotu pasażerskiego tego koncernu A 321 jest wyposażony w silnik najnowszej generacji, znacznie bardziej ekonomiczny od poprzednich. Może być wyposażony w dodatkowy zbiornik paliwa, a to sprawia, że może latać na dalekich dystansach. Na jednym zbiorniku może spokojnie przelecieć z Nicei do Waszyngtonu.

Na Le Bourget w tym roku wiele mówi się o szpiegostwie przemysłowym, jak i o wojnie w przestrzeni okołoziemskiej. Chodzi między innymi o zwalczanie satelitów szpiegowskich. To główny cel francuskiego przemysłu zbrojeniowego - skonstruowanie takiego systemu, który uniemożliwiłby szpiegowanie z kosmosu.
Relacja Marka Brzezińskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty