Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Jakub Żelepień [Radio Szczecin]
Fot. Jakub Żelepień [Radio Szczecin]
Fot. Jakub Żelepień [Radio Szczecin]
Fot. Jakub Żelepień [Radio Szczecin]
Porzucony od dwóch lat samochód blokuje bramę szkolnego boiska. Auto zaparkowane jest przed Orlikiem przy ulicy Floriana Szarego w Podjuchach. Służby są w tym wypadku bezradne.
Pojazd przeszkadza, ale i stwarza zagrożenie - mówią mieszkańcy.

- Powinien być usunięty, ponieważ stanowi bardzo duże zagrożenie. Jeżeli na Orliku odbywałyby się turnieje i byłyby jakieś kontuzje, to uniemożliwiłby dojazd karetki - mówi mieszkanka.

Sprawę zgłoszono straży miejskiej. Funkcjonariusze nie mają jednak prawa odholować auta. Jak tłumaczy Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, nie wiadomo do kogo dokładnie należy teren na którym jest zaparkowane.

- Oznakowanie jest nieprawidłowe, czym straż miejska została pozbawiona narzędzia do prowadzenia jakichkolwiek działań na tym terenie. W tym przypadku zarządzający ruchem na własny koszt może odholować pojazd na parking - mówi Kuzio.

Kto jest zarządcą terenu, tego do końca nie wiadomo. Jest on "wyłączony z ruchu", a za fragment chodnika odpowiada wspólnota mieszkaniowa Dąb. Jak informuje Joanna Wojtach ze straży miejskiej, po spotkaniu z przedstawicielami wspólnoty i rady osiedla ustalono, że funkcjonariusze pomogą znaleźć właściciela.

- Staramy się nie zostawić mieszkańców samym sobie z tym problemem. Pomożemy na tyle, ile jest to możliwe. Możemy ustalić właściciela tego pojazdu i poprosić żeby go usunął - mówi Wojtach.

Kontaktowaliśmy się z członkiem rady osiedla Podjuchy Maciejem Szyszką, który nagłaśniał sprawę w mediach społecznościowych, nie chciał jednak na ten temat rozmawiać.
Pojazd przeszkadza, ale i stwarza zagrożenie - mówią mieszkańcy.
Jak tłumaczy Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, nie wiadomo do kogo dokładnie należy teren na którym jest zaparkowane.
Jak informuje Joanna Wojtach ze straży miejskiej, po spotkaniu z przedstawicielami wspólnoty i rady osiedla ustalono, że funkcjonariusze pomogą znaleźć właściciela.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty