Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Do godziny 12:00 przy urnach, zameldowało się 18,3 procent uprawnionych do głosowania. To o 3 procent więcej, niż w majowych wyborach do europarlamentu.
Z prawie 30 milionów uprawnionych do głosowania Polaków karty wydano 5 milionom głosujących. Średnia frekwencja w kraju wynosi 18,14 procent. Frekwencja w Szczecinie jest nieco wyższa - dokładnie o dwie dziesiąte.

Najchętniej do godziny 12:00 głosowali mieszkańcy Nowego Sącza, Bielska-Białej i Tarnowa - tam frekwencja wynosi ponad 20 procent. Najniższe wyniki, jak podała PKW, odnotowano w Opolu, Gdańsku i Zielonej Górze - to niecałe 16 procent.

Cztery lata temu, frekwencja w wyborach parlamentarnych na godzinę 12:00 wyniosła 16,47 procent.

Lokale wyborcze są otwarte do godziny 21. Pierwsze, sondażowe wyniki poznamy - dzięki badaniu "exit poll" - zaraz po zakończeniu głosowania. Godzinę później, o 22:00, swoją konferencję w sprawie zakończonych wyborów organizuje Państwowa Komisja Wyborcza.

W niedzielę od godziny 7.00 trwają wybory do Sejmu i Senatu. Wybieramy 460 posłów i 100 senatorów na 4-letnią kadencję. Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, wybory przebiegają bez zakłóceń.
Relacja Bartłomieja Czetowicza [Radio Szczecin]
Jak poinformował sędzia Sylwester Marciniak, zastępca przewodniczącego PKW, kolejne miejsca na liście okręgów z najwyższą frekwencją wyborczą zajmują kolejno okręgi: 27 - Bielsko-Biała z wynikiem 21,55 procent, i okręg numer 15 Tarnów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty