Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

"Rozmowa pod krawatem" w Radiu Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Rozmowa pod krawatem" w Radiu Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nie usprawiedliwia, ale tłumaczy zachowanie swojego lidera: - W rodzinie, w której jest alkoholizm i przemoc może dochodzić do różnych sytuacji - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" poseł Katarzyna Kotula odpowiadając na pytanie o historię, w której Robert Biedroń był oskarżony przez matkę o pobicie.
Do zdarzenia doszło kilka lat temu, ostatecznie kobieta wycofała pozew przeciw synowi. Pytaliśmy Kotulę czy z taką przeszłością Robert Biedroń może być kandydatem Lewicy na prezydenta Polski?

- Robert był osobą, która na tym etapie ogłosiła, że jest osobą nieheteronormatywną. Ojcem Roberta Biedronia był alkoholik i przemocowiec - tłumaczyła Katarzyna Kotula.

- Chciałaby pani mieć człowieka z takimi plamami na życiorysie za prezydenta swojego kraju? - pytał red. Piotr Cywiński.

- Gdybyśmy mieli rozliczać polityków na podstawie tego, ile mają żon, albo czy mają pierwszą czy drugą żonę, ile mają dzieci w związkach pozamałżeńskich, to myślę, że moglibyśmy się zdziwić jak mała ilość kandydatów mogłaby pozostać w wyścigu prezydenckim - odparła posłanka.

Lewica nie ogłosiła jeszcze swojego kandydata w kampanii prezydenckiej. Oprócz Roberta Biedronia wymienia się w tym kontekście także lidera partii Razem, Adriana Zandberga.
- Gdybyśmy mieli rozliczać polityków na podstawie tego, ile mają żon, albo czy mają pierwszą czy drugą żonę, ile mają dzieci w związkach pozamałżeńskich, to myślę, że moglibyśmy się zdziwić jak mała ilość kandydatów mogłaby pozostać w wyścigu prezydenckim

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty