Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Trwają negocjacje rządu i związków zawodowych działających w szkołach. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Trwają negocjacje rządu i związków zawodowych działających w szkołach. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sześć procent podwyżki dla nauczycieli od września, będą na to pieniądze w budżecie państwa - zapewniał w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty, Maciej Kopeć.
Obecnie trwają negocjacje rządu i związków zawodowych działających w szkołach. Strona społeczna jest niezadowolona z kwoty podwyżki - wiceminister zwracał uwagę, że to "stały mechanizm, który się powtarza".

- Zawsze związki zawodowe do tej kwoty, którą otrzymają dodają kolejny 1000 złotych czy kolejne 15 procent. Mechanizm, który proponuje Solidarność i ZNP, niezależnie od tego, czy będzie to mechanizm od płacy minimalnej czy od przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce, jego roczne koszty to rząd wielkości pomiędzy 19-23 miliardy złotych. Realizacja takiej koncepcji w ciągu roku jest niemożliwa i związki dobrze to wiedzą - ocenił Maciej Kopeć.

Maciej Kopeć mówił też, że tym razem podwyżka dla nauczycieli będzie przeprowadzona w taki sposób, aby samorządy, które prowadzą szkoły od razu wiedziały, jakiej kwoty tu należy się spodziewać.
Strona społeczna jest niezadowolona z kwoty podwyżki - wiceminister zwracał uwagę, że to "stały mechanizm, który się powtarza".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty