Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Żeglarze, wędkarze i przedsiębiorcy szczecińskiego Skolwina spotkają się w sobotę przy tzw. "okrągłym stole".
Debata dotyczyć będzie rozbudowy ulicy Stołczyńskiej i budowy jej "odnogi" biegnącej w kierunku terenów po byłej papiernii.

Nowa droga miałaby zaczynać się w okolicach firmy Teleyard na wysokości istniejącego tam przejazdu kolejowego - mówi Maciej Zaśko z portalu skolwin.info.

- Ona dalej pójdzie tam w kierunku terenów papierni i docelowo przez ulicę Skwarną wejdzie z powrotem w ulicę Stołczyńską. Wyprowadzi więc ruch ciężarowy z całego osiedla. Droga jest niezbędna nie tylko dla mieszkańców, ale też i dla firm, które działają na terenie papierni - tłumaczy Zaśko.

Przypomnijmy, że w sprawie budowy tej drogi protestowali kilka dni temu wędkarze z Koła "Okoń" oraz żeglarze z sekcji "Świt". Przez godzinę pikietowali przed bramą firmy Sternal International. Spółka ta od wielu miesięcy domaga się zamiany działek, przez które przebiegać ma przyszła droga.

Debata w tej sprawie odbędzie się w sobotę w siedzibie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy ulicy Stołczyńskiej. Początek o godzinie 18.00.
- Droga jest niezbędna nie tylko dla mieszkańców, ale też i dla firm, które działają na terenie papierni - tłumaczy Zaśko.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty