Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

źródło: https://pixabay.com/pl/2403633/Pawel86/ (CC0 domena publiczna)
źródło: https://pixabay.com/pl/2403633/Pawel86/ (CC0 domena publiczna)
Sprawdzą ile w Szczecinie jest ptaków. Zimowe Ptakoliczenie organizuje Koło Naukowe Zoologii Kręgowców "Wąsatka" działające przy Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
W tym roku bohaterem akcji jest gawron. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na spadek jego liczebności.

Liczenie odbywać się będzie przez cały weekend podczas spacerów ornitologicznych. Mogą w nich wziąć udział wszyscy chętni.

- Coroczne liczenie pokazuje nam, które ptaki częściej są widywane w miastach, a które coraz rzadziej. Jeśli widzimy trend spadkowy gatunku, to każe nam się to zastanowić nad przyczynami i podjąć jakieś działania - mówi Marta Cholewa z Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Ptakoliczenie rusza w piątek - zbiórka o godzinie 8.15 na Wałach Chrobrego. W sobotę z kolei - spacer po Cmentarzu Centralnym, a w niedzielę - po parku Kasprowicza.

Wycieczki, w ramach Zimowego Ptakoliczenia poprowadzi mgr Piotr Piliczewski z Uniwersytetu Szczecińskiego. Są one bezpłatne, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy: epicrates@wp.pl

Plan wycieczek:

24 stycznia (piątek)
Odra, Kanał Zielony, Wały Chrobrego
Zbiórka o godz. 08.15 przed wejściem głównym dworca PKP od strony ul. Kolumba

25 stycznia (sobota)
Cmentarz Centralny
Zbiórka o godz. 08.00 przy kaplicy głównej

26 stycznia (niedziela)
Park Kasprowicza
Zbiórka o godz. 08.30 przed fontanną Bartłomiejka
- Coroczne liczenie pokazuje nam, które ptaki częściej są widywane w miastach, a które coraz rzadziej. Jeśli widzimy trend spadkowy gatunku, to każe nam się to zastanowić nad przyczynami i podjąć jakieś działania - mówi Marta Cholewa z Wydziału Biologii U

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty