Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Goście "Kawiarenki politycznej". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Goście "Kawiarenki politycznej". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Borys Budka w sobotę został nowym szefem Platformy Obywatelskiej. Wybory komentowali goście niedzielnej "Kawiarenki politycznej".
Z nowym szefem partii nadzieje wiąże Przemysław Słowik z Nowoczesnej. - To bardzo silny mandat. Prawie 80 procent poparcia wewnątrz Platformy i to nowy lider, który mam nadzieję, że wprowadzi Platformę naprawdę w zupełnie nowe standardy - powiedział Słowik.

Artur Szałabawka z Prawa i Sprawiedliwości liczy, że może wreszcie opozycja zacznie być merytoryczna. - Myślę, że te dotychczasowe działania, które widzieliśmy, ta totalna opozycja i wewnętrzne spory, w których jedni politycy PO prześcigali się z drugimi na to, jak atakować i jak nie prowadzić merytorycznej dyskusji, mam nadzieję, że to się uspokoi - stwierdził Szałabawka.

- Niespodzianki nie było, to powinna być dobra zmiana - mówiła Katarzyna Kotula z Wiosny. - Tutaj nie było wątpliwości, że Borys Budka będzie nowym przewodnikiem Platformy na trudne czasy. Uważam, że to bardzo silny mandat i trzeba się zastanowić faktycznie, jak to powinno wyglądać.

Kontrkandydatami Borysa Budki byli: Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski. Poprzednim szefem PO był Grzegorz Schetyna.
Z nowym szefem partii nadzieje wiąże Przemysław Słowik z Nowoczesnej.
Artur Szałabawka z Prawa i Sprawiedliwości liczy, że może wreszcie opozycja zacznie być merytoryczna.
- Niespodzianki nie było, to powinna być dobra zmiana - mówiła Katarzyna Kotula z Wiosny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty