Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Miniony rok był rekordowy w historii Grupy Azoty pod względem osiągniętych przychodów ze sprzedaży oraz kontynuowania kluczowych projektów inwestycyjnych. W 2019 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 11 miliardów złotych i były wyższe o 1 miliard 300 milionów w stosunku do 2018 roku.
Dominującym segmentem działalności Grupy pozostaje segment Nawozy, którego wyniki po raz pierwszy uwzględniały również działalność spółki Compo Expert. Sytuacji finansowej segmentu i całej Grupy sprzyjały niskie ceny surowców, przede wszystkim gazu ziemnego. Segment "Tworzyw" w istotnym stopniu odczuwał zastój w branży motoryzacyjnej, natomiast w segmencie Chemia mijający rok zaznaczył się spadkiem przychodów.

Grupa Azoty to zdecydowany lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, poliamid, czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Kluczowe spółki Grupy Azoty w Polsce są zlokalizowane w Tarnowie, Puławach, Policach oraz Kędzierzynie-Koźlu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty