Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
W poniedziałek do szkoły mogą wrócić uczniowie klas I-III, a także dzieci z przyszkolnych oddziałów przedszkolnych.
W pierwszej kolejności do szkół mogą wrócić dzieci rodziców pracujących. W Szkole Podstawowej nr 46 przy ulicy Felczaka w Szczecinie lekcje rozpoczynają się od godziny 8. Teraz jednak tak się nie stanie, bo nauczyciele nie zdecydowali się jeszcze na prowadzenie zajęć dydaktycznych, a jedynie na zapewnienie opieki w świetlicy od godz. 7. Posłanie malucha do szkoły jest dobrowolną decyzją rodzica.

Od godziny 6.30 do 7 w Szkole Podstawowej nr 46 pojawiło się zaledwie troje rodziców, którzy zdecydowali się oddać swoje dzieci. Jak poinformowała nas dyrekcja, wszystkich ma być ośmioro. Na kolejne dzieci przy wejściu czeka w przyłbicy pracownik szkoły z termometrem. Jeżeli temperatura jest prawidłowa, uczeń może wejść do szkoły. Placówka musi wypełnić szereg punktów sanitarnych, m.in. w grupach nie może być więcej niż 12 osób plus opiekun. Najczęściej szczegóły tych wytycznych sanitarnych są na stronach internetowych szkół.

W SP 46, 54 oraz 63 w Szczecinie dzieci oddało kilkunastu rodziców.

- Nie bałam się, absolutnie. Dlatego, że prędzej czy później i tak któreś z dzieci czy ludzi, będzie miało styczność z koronawirusem. - Znudziła się domowa opieka. Ale tu nie chodzi o to, czy wolę czy nie. Po prostu nie mogę swojej pracy wykonywać w domu. Poza tym oni się cieszą, że w końcu wyjdą z domu, bo jednak dało nam to sporo do wiwatu - mówili rodzice.

Do szkoły wracają też uczniowie, przed którymi egzaminy, czyli ósmoklasiści i maturzyści. Uczniowie mogą korzystać z tzw. zajęć konsultacyjnych, które mają pomóc przygotować się im do egzaminu ósmoklasisty. W pierwszym dniu w Szkole Podstawowej nr 54 im. Janusza Korczaka w Szczecinie takie zajęcia jednak się nie odbędą. Żaden z uczniów nie zgłosił takiej potrzeby. Do szkoły przyszło na razie dziesięcioro dzieci z klas I-III, a wszystkich ma być dwa razy tyle. Są dla nich zorganizowane zajęcia opiekuńcze w świetlicy. Na drzwiach szkoły wiszą informacje m.in. o zachowaniu dystansu i wchodzeniu pojedynczo, jest też mierzenie temperatury i dezynfekcja.

W poniedziałek, po blisko dwóch miesiącach przerwy, szkoły wznawiają działalność w ograniczonym zakresie
Relacja Kamila Nieradki z godziny 7.
Relacja Kamila Nieradki z godziny 8.
W SP 46, 54 oraz 63 w Szczecinie dzieci oddało kilkunastu rodziców.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty