Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Od poniedziałku uczniowie klas od I do III w szkołach podstawowych mogą brać udział w zajęciach opiekuńczych. Maturzyści i ósmoklasiści mogą zaś skorzystać z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły. To kolejny etap powrotu do stacjonarnych zajęć w placówkach oświatowych.
Szkoły mogą zorganizować konsultacje ze wszystkich przedmiotów. "Szczególnie chodzi tu o przedmioty, z których maturzyści i ósmoklasiści będą zdawali egzaminy" - poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

Nie wszyscy maturzyści i ósmoklasiści muszą uczestniczyć w konsultacjach. Te są przewidziane dla chętnych. "Wymiar tych konsultacji będzie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków danej szkoły. Konsultacje są dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, żeby je zorganizować" - wyjaśniła Anna Ostrowska.

Matury rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty- 16 czerwca.

MEN apeluje także do dyrektorów, by umożliwili konsultacje przed egzaminami uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Od 1 czerwca na konsultacje do szkoły będą mogli przyjść uczniowie pozostałych klas.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty