Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Arcybiskup Kazimierz Majdański. źródło: wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Majda%C5%84ski.
Arcybiskup Kazimierz Majdański. źródło: wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Majda%C5%84ski.
Większością PiS i Bezpartyjnych oraz przy podziale w KO - część była "za", część "przeciw" - imię duchownego Kazimierza Majdańskiego otrzymał nowo budowany odcinek drogi między ulicą Arkońską a aleją Wojska Polskiego.
- To przedłużenie ulicy Wszystkich Świętych. Zdaniem tamtejszej rady osiedla, powinno się pozostać przy tej nazwie - wskazywał radny KO Marcin Biskupski. Ten klub chciał uhonorować duchownego w innym miejscu. - Rada osiedla negatywnie zaopiniowała nazwę tej ulicy, warto słuchać przedstawicieli mieszkańców i rady osiedla. Zawsze tak robiłem i będę robił - dodał Biskupski.

Z kolei Mariusz Bagiński z Bezpartyjnych przypominał, że nie przez przypadek wybrano właśnie tę ulicę. - Jest to na plecach seminarium, którego ksiądz biskup był ojcem założycielem. To jest miejsce, które jest z nim mocno związane - podkreślał Bagiński.

Ostatecznie "za" był PiS oraz Bezpartyjnych. W KO doszło do podziału, część była "za", szóstka radnych tego klubu była "przeciw". Podobnie jak radna niezrzeszona Edyta Łongiewska-Wijas.
- Rada osiedla negatywnie zaopiniowała nazwę tej ulicy, warto słuchać przedstawicieli mieszkańców i rady osiedla. Zawsze tak robiłem i będę robił - dodał Biskupski.
- Jest to na plecach seminarium, którego ksiądz biskup był ojcem założycielem. To jest miejsce, które jest z nim mocno związane - podkreślał Bagiński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty