Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Decyzja miała zapaść we wtorek na sesji rady miasta, ale prawdopodobnie tak się nie stanie. Chodzi o właśnie budowany, nowy odcinek drogi między Arkońską a Wojska Polskiego.
- W tej sprawie mamy dwie opinie rady osiedla Arkońskie-Niemierzyn. Sześć lat temu była na "tak" - teraz, nowo wybrany skład jest na "nie" - mówiła w czasie obrad komisji przewodnicząca, także radna rady miasta z klubu Bezpartyjnych Maria Myśliwiec. - Z przykrością muszę stwierdzić, że padło nawet takie stwierdzenie, że kto to był arcybiskup Majdański.

Przeważyła opinia, aby nowa jezdnia stała się przedłużeniem ulicy Wszystkich Świętych. Radny współrządzącej Koalicji Obywatelskiej Przemysław Słowik - oraz inni radni tego klubu - zapewniali, że chcą uhonorować arcybiskupa Majdańskiego.

- Nowa nitka jest naturalną kontynuacją ulicy Wszystkich Świętych. Powinna kontynuować tą samą nazwę. Za chwilę będziemy mieli nowy węzeł na Łęknie. Szukając trochę kompromisu, słuchając też mieszkańców, czczenie pamięci księdza arcybiskupa Majdańskiego, to rondo, skrzyżowanie, czy jakkolwiek nazwiemy górną część nowego Łękna, to może to jest rozwiązanie - powiedział Słowik.

Arcybiskup Kazimierz Majdański jest od 2005 roku - decyzją radnych - honorowym obywatelem Szczecina w "uznaniu i wdzięczności za zasługi dla miasta i mieszkańców". Symbolicznie, nadano mu ten tytuł na 25-lecie podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie, bo Majdański był jedną z ważniejszych postaci zaangażowanych w te wydarzenia po stronie ówczesnej opozycji.
Sześć lat temu była na "tak" - teraz, nowo wybrany skład jest na "nie" - mówiła w czasie obrad komisji przewodnicząca, także radna rady miasta z klubu Bezpartyjnych Maria Myśliwiec.
Radny współrządzącej Koalicji Obywatelskiej Przemysław Słowik - oraz inni radni tego klubu - zapewniali, że chcą uhonorować arcybiskupa Majdańskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty