Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tomasz Kostuś. źródło: facebook.com/TomaszKostusOpole
Tomasz Kostuś. źródło: facebook.com/TomaszKostusOpole
Debata nieatrakcyjna dla widza, debata oświadczeń, a pytania były tak ułożone, aby "pogrążyć" Rafała Trzaskowskiego - tak, środowe spotkanie kandydatów na prezydenta w studiu Telewizji Polskiej, ocenił poseł Platformy Obywatelskiej - Tomasz Kostuś.
Gość "Rozmowy pod Krawatem" stwierdził, że "sztabowcy Andrzeja Dudy świadomie wywołują tematy światopoglądowe".

- Było kilka takich pytań, które było szytych na miarę, by zaatakować, by pogrążyć Rafała Trzaskowskiego. O plan Rabieja, o pierwszą komunię świętą - podkreślał Kostuś.

- Dlaczego plan Rabieja miałby pogrążyć kandydata, skoro wiceprezydent Warszawy, udzielając wywiadu o adopcji dzieci przez pary homoseksualne nie udzielał tego wywiadu pod presją? Sam Rafał Trzaskowski rozpoczął swoją prezydenturę w Warszawie od sponsoringu dla społeczności LGBT - powiedziała redaktor Ogórek.

- W moim przekonaniu to są tematy zastępcze - odpowiedział Kostuś.

Debatę w TVP oglądało siedem i pół miliona widzów.
- Było kilka takich pytań, które było szytych na miarę, by zaatakować, by pogrążyć Rafała Trzaskowskiego. O plan Rabieja, o pierwszą komunię świętą - podkreślał Kostuś.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

A co miał powiedzieć gość audycji, że zachowanie było skandaliczne, gdy jego kandydat opuścił studio poza kolejnością wychodzenia, bez udzielenia wywiadu polskim mediom, czy to, że nie odpowiadał na zadawane pytania, zapomniał stanowiska swojej partii ws. przyjmowania uchodźców. Choć i tak hitem było oburzenie, że rząd nie podaje daty końca epidemii. W końcu cały świat na nią czeka ;)
Hitem to były pytania o religię i przygotowania do komunii czy o przyjmowanie uchodźców, kiedy mamy nadchodzący duży kryzys gospodarczy, ewidentnie celem tych pytań było walenie w Trzaskowskiego, w końcu dzielenie obywateli to coś co PiS robi najlepiej. Dodatkowo, mam wrażenie że jeden z uczestników debaty znał wcześniej zadawane mu pytania. Ciekawe czy Duda będzie miał odwagę na pojawienie się w kolejnej debacie, np przed drugą turą, ale już nie w TVP tylko w jakiejś innej stacji. Swoją drogą, ostatnio znalazłem zarobki w TVP, wszystko z naszych podatków oczywiście,- Adamczyk (prowadzący debatę) 400 tys rocznie, Holecka 480tys, Ziemiec 402 tys, Rachoń 340, i największa gwiazda- Magdalena Ogórek- 600 tys rocznie, co daje 1 643zł za dzień, zakładając że pracuje przez 365 dni w roku. Tyle kosztuje ta propaganda byle tylko utrzymać władzę. A jak tam zarobki w Radio? To samo, tylko bez jednego zera na końcu?
@ Nikt inny ...Atakujesz TVP podobnie jak twój idol p.Trzaskowski ; chcesz być bezstronny to porównaj sobie zarobki w TVN - ie! Faktem jest że p.Trzaskowski potrafi TYLKO atakować TVP i p.Dudę ale nie potrafi przedstawić konkretnego programu na swoją Prezydenturę ; co zresztą nie powinno dziwić bo już p.Kidawa-Błońska głośno krzyczała " Gdzie jest program , gdzie program ..."??? Nie odpowiedział na żadne (!) zadane pytanie konkretnie . Jednym słowem wypadł blado , nawet w porównaniu do wypowiedzi p. Żółtka czy p. Witkowskiego. Dołączając do tego zachowanie po programie zasugerował jasno - jestem dla tych których stać na odbiór TVN-u ; a biorąc pod uwagę zaprezentowanych doradców umoczonych w kontakty z FSB ... pozostaje tylko pogratulować wiary w spoty reklamowe prezentowane w publicznej TV i Radio zwolennikom tego Kandydata !
A co mnie interesuje TVN? Dziennikarzom tamtej stacji płaci amerykańska korporacja, za pensje w TVP płaci każdy kto dokłada się do budżetu, obojętnie czy jest lepszym czy gorszym sortem, w skrócie ja i Ty płacimy ich pensję. Serio nie potrafisz rozróżnić mediów prywatnych od publicznych? Stać na TVN? To on nie jest w DVB-T, każdy może sobie ZA DARMO odebrać ich sygnał i jeszcze 20 kilku innych stacji. A co do debaty to w sumie Trzaskowski wypadł nijako, aczkolwiek pytania były takie że ewidentnie liczono że mu się podwinie noga. Aczkolwiek Duda też nie zachwycił, najbardziej merytorycznie, moim zdaniem, wypadli Hołownia i Kosiniak. Aczkolwiek ta debata to była parodia prawdziwej debaty przedwyborczej. Jak już pisałem wcześniej, nie liczę na tyle odwagi osobistej u Pana Prezydenta żeby odważył się na debatę w innej telewizji, nawet w Polsacie.
A ja zawsze myślałem, że w takiej debacie trzeba zadawać trudne pytania.
@ Nikt Inny... i to jest właśnie stereotyp że abonament jest płacony tylko na Telewizję Polską ; a przed wykupem akcji stacji TVN był utrzymywany z czego ?? Z darowizn ?! Bądź obiektywny a nie subiektywny...
I nie zmieniaj tematu dyskusji w sprawie ...Trzaskowskiego , bo jak czytam to macie to we krwi !
Oczywiście że trzeba, tylko że pytanie o przygotowanie do 1. komunii nie jest trudne a infantylne. No i, jeśli były trudne, to dla jednego z kandydatów, dobrze by było jakby każdy kandydat musiał trochę pogłówkować. Z resztą trudne pytania na pewno były by w Polsacie lub TVN ale tam gdzie je zadają to Pan Duda nie ma ochoty chodzić, po co się wysilać, prawda?
Trudne pytania może zadawać każdy ... z wyjątkiem TVP ! Bo jak wiadomo są z założenia homofobiczne ; nie to co inne "stacje które mają prawo do krytyki" w ramach dyskusji ! I tutaj właśnie łamana jest Demokracja bo tzw. "przekazu dnia" nie przekazują wszyscy jednakowo - od Brukseli poprzez Warszawę ! Ostatnimi czasy źródłem wiarygodnych , sprawdzonych i opiniotwórczych informacji stał się dla wielu portali w Polsce Reuters ...wykupiony niedawno przez Russia Today a występujący pod "brendem" Reuters i szkalujący wszystko co nie zgodna z oczekiwaniami Niemiec, Francji i Rosji.
Takie to opinotwórcze media...
Niech się żrą na każdej ziemi i walczą o swoje ; ale dlaczego TVN wycofał się z organizacji debaty !?
Mogę zrozumieć że byłaby nie korzystna dla Dudy i Trzaskowskiego ale dlaczego tracą na tym pozostali 9 ??

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty