Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie i można go pobierać maksymalnie przez 3 miesiące. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie i można go pobierać maksymalnie przez 3 miesiące. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W województwie zachodniopomorskim ZUS wypłacił pierwsze dodatki solidarnościowe na łączną kwotę niemal 620 tys. złotych, które trafią do 523 osób.
W całym kraju zrealizowano ok. 17 tys. wypłat na kwotę ponad 20 mln złotych.

Szczeciński ZUS zrealizował przelewy dla 308 osób w wysokości 374 tys. złotych, natomiast koszaliński oddział wypłacił 215 dodatków solidarnościowych na łączną kwotę 244 tys. złotych.

Prawo do świadczenia przysługuje osobom, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca z powodu COVID-19 rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony wygasła.

Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 roku.

Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie i można go pobierać maksymalnie przez 3 miesiące. Co ważne, świadczenie przysługuje również osobom bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty