Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zmiany w działalności szczecińskich ekoportów. Od środy nie przyjmują one już tzw. odpadów zielonych, czyli np. skoszonej trawy, gałęzi czy liści.
- Zwiększamy częstotliwość wywozu bezpośrednio od mieszkańców - mówił, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.

- Raz w tygodniu od kwietnia do listopada bezpośrednio z naszych nieruchomości odbierane są pojemniki z odpadami zielonymi. Dodatkowo, wprowadzamy jeszcze taką możliwość jako miasto, że dwa razy do roku każdy mieszkaniec będzie mógł zamówić sobie za darmo kontener, w którym te odpady zielone przewozi - informował Kus.

Andrzej Kus dodał, że nowe zasady wynikają z tego, że dotychczasowe były często nadużywane i do ekoportów trafiały odpady nie od mieszkańców, a z ogrodów działkowych czy od zarządców nieruchomości. Rzecznik zapewnił też, że zmiany nie wiążą się z podwyżkami.
- Dodatkowo wprowadzamy jeszcze taką możliwość jako miasto, że raz do roku każdy mieszkaniec będzie mógł zamówić sobie za darmo kontener, w którym te odpady zielone przewozi - informował Kus.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty