Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Prezydent Szczecina stawia "dobrą wódkę", jeżeli w szczecińskiej stoczni Gryfia będą budowane promy.
Prezes stoczni odpowiada, że w ramach współpracy miasto mogłoby wreszcie objąć zakład preferencyjnymi stawkami dzierżawy i przypomina, że Szczecinem współrządzi PO, a za rządów tej partii stocznie niszczono.

Piotr Krzystek o Gryfii mówił o przyszłości Szczecina podczas sesji rady miasta.

- Nam się marzą budowane w Szczecinie promy. I postawię dobrą wódkę temu, kto pierwszy prom zbuduje. To jest coś, co mogłoby wznieść Szczecin na poziom absolutnie topowy. Przez cały czas daję szansę i wierzę, że eksperci, którzy tym się zajmują sobie z tym poradzą - powiedział.

Prezes Stoczni Gryfia, Krzysztof Zaremba odpowiada, że jego firma wciąż płaci pełną stawkę dzierżawy i liczy na współpracę z miastem.

- Bardzo dobrze, że Piotr Krzystek jest człowiekiem wielkiej wiary, ale niech zacznie współpracować z rządem, który wskrzesza i odbudowuje - po latach złodziejskich rządów Platformy - polski przemysł stoczniowy, a nie kolaboruje z nimi. Mam nadzieję, że Miasto dalej będzie wychodziło naprzeciw. Chciałbym, żeby stawki były niższe - zaapelował.

Jednocześnie prezes Gryfii podkreśla, że powstała spółka "Polskie Promy" i jak zaznaczył "nie wyobraża sobie", aby jednostki dla PŻM i PŻB nie powstawały w Szczecinie.
Relacja Andrzeja Kutysa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty