Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Od środy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie wprowadza zmiany w kursowaniu sporej liczby autobusów.
Chodzi o jedenaście linii dziennych zwykłych i dwie linie pospieszne. Korekty dotyczą głównie zmiany trasy kursowania, likwidacji części kursów czy też modyfikacji rozkładów jazdy. Dotyczy to linii 54, 56, 64, 66, 72, 76, 77, 79, 86, 96, 97, A i H.

Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 lipca:

- Na linii 54 w dni powszednie kurs o godz. 13:58 w relacji Turkusowa — Kijewo wydłużony zostanie do pętli „Zakłady Mięsne” (odjazd z pętli „Zakłady Mięsne” o godz. 14:13).
- Na linii 56 we wszystkie dni tygodnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy ze skorygowanymi czasami przejazdu i niezmienioną częstotliwością kursowania. Dodatkowo w soboty kursowanie linii skrócone zostanie do godz. 19:30 (utrzymany zostanie kurs w relacji Basen Górniczy — Dąbie Osiedle o godz. 23:06).
- Na linii 64 w dni powszednie likwidacji ulegnie kurs w relacji Bagienna — Dąbie Osiedle o godz. 7:06.
- Na linii 66 we wszystkie dni tygodnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy ze skorygowanymi czasami przejazdu i niezmienioną częstotliwością kursowania. W okresie wakacji letnich linia będzie kursować wyłącznie na trasie Osiedle Bukowe — Podjuchy. W soboty i niedziele handlowe linia będzie kursować od godz. 8.
- Na linii 72 w dni powszednie i soboty wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy ze skorygowanymi czasami przejazdu i niezmienioną częstotliwością kursowania. Dodatkowo w soboty kursowanie linii skrócone zostanie do godz. 18 (utrzymany zostanie kurs w relacji Zakłady Mięsne — Basen Górniczy o godz. 22:15).
- Na linii 76 w dni powszednie nastąpi zmiana rozkładu jazdy polegająca na:
wydłużeniu kursu o godz. 20:02 w relacji Brama Portowa — Heyki do pętli „Logistyczna”;
likwidacji kursu o godz. 20:29 w relacji Heyki — Brama Portowa;
uruchomieniu nowego kursu o godz. 20:30 w relacji Logistyczna – Brama Portowa.
- Na linii 77 we wszystkie dni tygodnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy ze skorygowanymi czasami przejazdu i niezmienioną częstotliwością kursowania.
- Na linii 79 we wszystkie dni tygodnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy ze skorygowanymi czasami przejazdu i niezmienioną częstotliwością kursowania. Dodatkowo w dni powszednie po godz. 18:30 oraz w soboty, niedziele i święta przez cały dzień linia 79 wycofana zostanie z ul. Pszennej i pętli „Osiedle Słoneczne”, i od przystanku „Zdroje Dworzec” skierowana zostanie do pętli „Turkusowa”. Na pętli „Turkusowa” odjazdy realizowane będą z przystanku wspólnego z liniami 54 i 65 (nr 86944).
- Na linii 86 w dni powszednie na okres wakacji letnich w szkołach wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy z częstotliwością kursowania w godzinach szczytu wynoszącą 15 minut (w pozostałym okresie bez zmian). Poza okresem wakacji letnich rozkład jazdy pozostaje bez zmian. Dodatkowo w soboty i dni świąteczne nastąpi zmiana godzin odjazdów z pętli „Osiedle Kaliny” z godz. 22:10 i 22:30 odpowiednio na 22:15 i 22:35.
- Na linii 96 we wszystkie dni tygodnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy ze skorygowanymi czasami przejazdu i niezmienioną częstotliwością kursowania.
- Na linii 97 we wszystkie dni tygodnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy ze skorygowanymi czasami przejazdu i niezmienioną częstotliwością kursowania.
- Na linii A w niedziele i dni świąteczne kursy o godz. 9:56, 10:26 i 10:56 w relacji Osiedle Bukowe — Plac Rodła wykonywane będą od przystanku „Brama Portowa” przez pl. Żołnierza Polskiego i pl. Hołdu Pruskiego do przystanku „Plac Rodła” dla linii G (nr 11521).
- Na linii A w niedziele i dni świąteczne dotychczasowe kursy o godz. 10:51, 11:21 i 11:51 z pętli „Plac Rodła” wykonywane będą z przystanku linii G (nr 11521) odpowiednio o godz. 10:52, 11:22 i 11:52. Dla tych kursów dotychczasowy przystanek początkowy (nr 11532) nie będzie obsługiwany. Autobusy, tak jak dotychczas, obsługiwać będą przystanek nr 11535 (godziny odjazdów bez zmian).
- Na linii H w dni powszednie na okres wakacji letnich w szkołach wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy z kursami wykonywanymi wyłącznie w godzinach szczytu (częstotliwość kursowania bez zmian). Poza okresem wakacji letnich rozkład jazdy pozostaje bez zmian.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty