Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Doktor Michał Sutkowski. źródło: https://www.lazarski.pl/pl/wykladowcy/michal-sutkowski/
Doktor Michał Sutkowski. źródło: https://www.lazarski.pl/pl/wykladowcy/michal-sutkowski/
Dane świadczą o trwającej pandemii i konieczności zachowywania reżimu sanitarnego - mówi doktor Michał Sutkowski. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 6 640 nowych zakażeń koronawirusem. Od czwartku zmarło 346 zakażonych osób.
- To są dane charakterystyczne dla ostatnich co najmniej kilku tygodni - mówi doktor Michał Sutkowski. - Dane są z trochę malejącą tendencją zakażeń i niewiele malejącą tendencją zgonów, ale do tych danych, bardzo wysokich nie powinniśmy się przyzwyczajać i dbać o to, żeby było inaczej - podkreśla Sutkowski.

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono w województwach: mazowieckim, pomorskim i wielkopolskim. W naszym regionie mamy 504 nowe zakażenia. Zmarło 19 osób.

Zachodniopomorskie nadal jest w czołówce regionów z największą liczbą zakażeń, a także najwyższych współczynnikiem zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono ponad 1 milion 464 tysiące zakażeń koronawirusem. W sumie zmarło prawie 35 tysięcy zakażonych osób, a wyzdrowiało ponad 1 milion 213 tysięcy.
Dane świadczą o trwającej pandemii i konieczności zachowywania reżimu sanitarnego - mówi doktor Michał Sutkowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty