Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Kierowcy ciężarówek regularnie jeżdżą przez miasto, bo w ten sposób omijają drogę ekspresową S3 i opłaty za przejazd "Viatoll".
O sprawie wielokrotnie mówili słuchacze naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji": - Tiry smrodzą i trują oraz przenoszą wszystko co najgorsze, niszczą asfalt itd.

Znamy sprawę - mówił Kazimierz Jaborowski z Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Pyrzycach. - Z naszej wiedzy i rozeznania wynika, że to są typowe pojazdy, które, tak zwanym tranzytem, przejeżdżają przez Pyrzyce, aby uniknąć między innymi tego "Viatolla".

Jednym z rozwiązań jest budowa obwodnicy i wprowadzenie zakazu wjazdu do centrum ciężarówek, które jadą tranzytem. Inwestycja jednak koliduje z terenami kolejowymi. Innym pomysłem jest likwidacja pobierania opłat za przejazd ekpresówką.

Zdziwiony zachowaniem kierowców jest rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.

- Oszczędności są niewielkie, a droga przez Pyrzyce jest mniej bezpieczna i jedzie się tamtędy wolniej - przekonuje Grzeszczuk. - 54 kilometry odcinek pomiędzy węzłem Myślibórz a węzłem Klucz. Jest to uzależnione od kosztu spalin, jest to koszt około 15 zł.

Mateusz Grzeszczuk dodał, że likwidacja pobierania opłat nie wchodzi w grę. Podobny problem mają mieszkańcy innych miejscowości na starej trasie "trójki", m.in. Starego Czarnowa i Lipian.
O sprawie wielokrotnie mówili słuchacze naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji".
- Znamy sprawę - mówił Kazimierz Jaborowski z Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Pyrzycach.
- Oszczędności są niewielkie, a droga przez Pyrzyce jest mniej bezpieczna i jedzie się tamtędy wolniej - przekonuje Grzeszczuk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty