Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Małgorzata Prokop-Paczkowska. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Małgorzata Prokop-Paczkowska. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wniosek do sejmowej komisji etyki zapowiadają politycy Solidarnej Polski z klubu PiS. Chodzi o komentarz Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej, dotyczący rozstrzelania chrześcijan w Etiopii.
"A po co Kościół Katolicki się tam wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń?" - napisała w mediach społecznościowych Prokop-Paczkowska.

To skandaliczny wpis - uzasadniał, złożenie wniosku, polityk Solidarnej Polski z klubu PiS Jacek Ozdoba.

- Szanowni państwo, po pierwsze mówimy o osobie, która piastuje funkcję posła Rzeczypospolitej. Elementarny brak wiedzy pani poseł jest zatrważający. Mówimy o takim kraju jak Etiopia, ten region jest historycznie jednym z pierwszych chrześcijańskich krajów na całym świecie. Co więcej, mam podejrzenia, że pani poseł nie odróżnia czym jest chrześcijaństwo, a czym katolicyzm i czym są też inne odłamy wyznań, więc świadczy to o pewnym poziomie, ale też o braku zwykłej, ludzkiej empatii - tłumaczył Ozdoba.

Przypomnijmy, że prezydium klubu Lewicy udzieliło nagany posłance Małgorzacie Prokop-Paczkowskiej za jej wpis dotyczący chrześcijan w Etiopii.
- Co więcej, mam podejrzenia, że pani poseł nie odróżnia czym jest chrześcijaństwo, a czym katolicyzm i czym są też inne odłamy wyznań, więc świadczy to o pewnym poziomie, ale też o braku zwykłej, ludzkiej empatii - tłumaczył Ozdoba.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty