Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Amerykańskie stany prześcigają się w oferowaniu nagród pieniężnych, które można otrzymać w loterii, za zaszczepienie się przeciwko COVID-19. Nowym rekordzistą pod względem wysokości nagrody pieniężnej jest Nowy Meksyk.
Władze Nowego Meksyku mają nadzieje, że gotówka przekona mieszkańców do pełnego przyjęcia preparatu. Każdy kto chce wziąć udział w loterii musi oczywiście zaszczepić się, a następnie zarejestrować na specjalnie stworzonym do tego portalu internetowym.

Główna nagroda wynosi pięć milionów dolarów, a łącznie rozlosowanych zostanie 10 milionów dolarów. To najwięcej, spośród tych amerykańskich stanów, które zdecydowały się w taki sposób promować akcję szczepień przeciwko COVID-19.

W Nowym Meksyku w pełni zaszczepionych jest teraz 55 procent mieszkańców. Władze jednak chcą jak najszybciej osiągnąć liczbę ponad 70 procent szczepionych, aby uzyskać odporność stadną. Wszystkie nagrody będą finansowane z przyznanego Nowemu Meksykowi federalnego funduszu przeciwko COVID-19.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty