Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Tumisu (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Tumisu (CC0 domena publiczna)
Wybudowaliśmy domy za ogromne pieniądze, a czujemy się bez wody jak w średniowieczu. Brak wody doskwiera nam prawie każdego dnia, nasze dzieci nie mogą chodzić brudne i śmierdzące - tak o swoim problemie mówią mieszkańcy Wołczkowa, którym woda z kranu nie cieknie każdego dnia.
Jak mówią problemem jest przestarzała sieć wodno-kanalizacyjna.

- Nie da się żyć, w momencie w którym nie ma wody. To jest pandemia, było gorąco, jest zagrożenie pożarowe. Jest niewyobrażalne to, że buduje się działkę, buduje się dom i okazuje się nagle, że nie ma wody. Przez kilka miesięcy w roku. Są dzieci, trzeba je umyć i wykąpać a okazuje się, że nie można tego zrobić - mówi Agnieszka Motyka.

Wójt gminy Dobra Teresa Dera twierdzi, że infrastruktura przesyłająca wodę jest nowoczesna, a winą obarcza mieszkańców, którzy podczas afrykańskich upałów na umór podlewają przydomowe ogródki.

- Wody w Wołczkowie nie brakuje. Taką sytuację widać w miesiącach do maja. Woda dociera wszędzie, z odpowiednim ciśnieniem. Problem zaczyna się, kiedy następują ogromne upały. Również w tym roku, kiedy afrykańskie upały do nas przyszły, zaczął się problem z wodą. Wiemy, że to jest powód inny. Tu nie chodzi o większy pobór wody na lokale socjalno-bytowe, tylko na podlewanie ogródków - odpowiada Dera.

Mieszkanki Wołczkowa, podczas wczorajszej sesji rady gminy, wręczyły petycję wójt gminy Dobra Teresie Derze, domagając się rozwiązania problemu częstego braku wody na terenie Wołczkowa.
Jak mówią mieszkańcy problemem jest przestarzała sieć wodno-kanalizacyjna.
Wójt gminy Dobra Teresa Dera twierdzi, że infrastruktura przesyłająca wodę jest nowoczesna, a winą obarcza mieszkańców, którzy podczas afrykańskich upałów na umór podlewają przydomowe ogródki.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Oczywiste, że sprzedając działki budowlane należy dostosowywać infrastrukturę wodociągową do zwiększonej ilości osób, więc kiedy była ostatnia modernizacja sieci w tym rejonie?
Kilku idiotów napełnia wodą plastikowe baseny za 1000 zeta z Leroy Merlin lub uruchamia niewidoczne systemy nawadniania, a reszta mieszkańców nie ma wody i nie wie dlaczego. Jedno hasło" odwołać wójta!
Nie wiem o co ten lament. Ktoś chciał zamieszkać na wsi, to mieszka na wsi. Musi się przyzwyczaić do wiejskich standardów.
Trawnik musi być idealny przecież, a Andżelika z Brajanem wykąpać w przydomowym basenie. Nie po to na wieś się wyprowadzili by wody im brakło.
Zdradzę sekret ludzie na wsi też się myją codziennie...Brak wody nie jest normalny..
Do Pana Szczecinianin.. A jakie to są wiejskie standardy? Brak wody to standard? Ludzie na wsi też się myją.. I to codziennie.. Nie noszą brudu pod paznokciami oraz psy nie szczekają inaczej niż w mieście...
W komentarzach oczywiście wojenka polsko-Polska. Skoro w trakcie upałów, kiedy ludzie używają wody, sa braki to znaczy ze instalacja jest jednak niewydolna. Instalacje planuje się na użycie szczytowe a nie średnie. Odpowiedz, ze ktoś leje wodę w ciągu dnia to tekst na poziomie „taki mamy klimat”.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty