Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zdjęcia: R. Stachnik [Radio Szczecin], montaż: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Od podstaw wybudowane posterunki Policji otwarto w poniedziałek w Trzcińsku Zdroju i Moryniu. Każdy z nich kosztował ponad dwa miliony złotych.
- Odtwarzamy struktury państwa - mówił podczas otwarcia posterunku w Trzcińsku wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Mówię tu o służbach mundurowych, polskiej Policji, Straży Pożarnej, wszystkich pozostałych służbach mundurowych, bo trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że bez służb mundurowych nie ma państwa.

Posterunek w Trzcińsku Zdroju zlikwidowano 10 lat temu. - I dobrze, że został przywrócony jako nowy obiekt - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. - Należą się przyzwoite warunki do pracy, zarówno funkcjonariuszom, ale należą się też przyzwoite drogi, należą się przyzwoite warunki życia mieszkańcom.

Z nowego miejsca pracy cieszą się sami funkcjonariusze - mówi nadkomisarz Robert Panna. - Posterunek ma osiem etatów i ośmiu policjantów będzie docelowo tu pracować, swój radiowóz. Każdy policjant ma swoje pomieszczenie. Jest pomieszczenie gospodarcze, kuchnia, pełen standard europejski.

Policjanci z Trzcińska mają w najbliższym czasie otrzymać nowy radiowóz, gmina przekazała na ten cel połowę kosztów.
- Odtwarzamy struktury państwa - mówił podczas otwarcia posterunku w Trzcińsku wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
Posterunek w Trzcińsku Zdroju zlikwidowano 10 lat temu.
Z nowego miejsca pracy cieszą się sami funkcjonariusze - mówi nadkomisarz Robert Panna.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty