Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pogonszczecin.pl
Fot. pogonszczecin.pl
Władze Pogoni Szczecin zapowiadają interwencję dot. zachowania duńskich kibiców. W trakcie czwartkowego meczu portowców z Broendby w stronę tzw. sektora rodzinnego Duńczycy rzucali m.in. plastikowe butelki i kubki.
Kibice gości przyjechali tutaj z opiekunami, którzy zapewniali, że nie będzie problemów - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" rzecznik klubu Krzysztof Ufland.

- Byliśmy zapewniani, ze jest to grupa, która nie stanowi żadnego ryzyka - mówi Ufland.

Jak informuje rzecznik do władz Pogoni cały czas spływają informacje od polskich kibiców i każdy otrzyma odpowiedź, pismo dot. całej sprawy wysłano też do władz duńskiego klubu. Stadion jest cały czas w budowie, sektor gości był w tymczasowym miejscu przyznał Krzysztof Ufland.

- Widzimy też, jako organizator błędy po swojej stronie. Kosztem frekwencji na stadionie trzeba było zrobić większą przestrzeń buforową, strefę w której nie siedzą kibice - dodaje Ufland.

Prezes Pogoni Jarosław Mroczek w wywiadzie na oficjalnej stronie klubu powiedział m.in., że "nie przejdziemy obok tego obojętnie i nie zgadzamy się na takie bandyckie zachowania. Przepraszam naszych kibiców za to, że w naszym domu, na naszym stadionie nie czuli się bezpiecznie".

Mecz obserwowało ok. 500 Duńczyków, rewanż w najbliższy czwartek, kibice Pogoni mają zarezerwowanych ok. 1000 miejsc na stadionie Broendby.
Kibice gości przyjechali tutaj z opiekunami, którzy zapewniali, że nie będzie problemów - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" rzecznik klubu Krzysztof Ufland.
Jak informuje rzecznik do władz Pogoni cały czas spływają informacje od polskich kibiców i każdy otrzyma odpowiedź, pismo dot. całej sprawy wysłano też do władz duńskiego klubu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty