Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Realizacja [Radio Szczecin]
Na wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, sąd aresztował znanego adwokata na trzy miesiące Przemysława W. Prokuratura przedstawiła mu cztery poważne zarzuty o szczegółach mówi prokurator Marcin Lorenc.
- Pierwszy zarzut dotyczy podejmowania działań przez podejrzanego wobec osoby odbywającej karę pozbawienia wolności, co skutkowało targnięciem tej osoby na własne życie. Drugi zarzut dotyczy udzielania innej osobie środka odurzającego celem osiągnięcia korzyści osobistej. Trzeci zarzut dotyczy nakłaniania innej osoby do podpalenia samochodu w celu wymuszenia na innej osobie określonych zeznań. I ostatni zarzut dotyczy uszczuplenia podatku w kwocie co najmniej 330 tysięcy poprzez zatajenie rzeczywistych rozmiarów prowadzonej przez siebie działalności - mówi Lorenc.

Śledztwo w sprawie adwokata Przemysława W. prowadzi prokurator Barbara Zapaśnik. Jej zasługi na polu walki z przestępczością zorganizowana, to m.in rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez Marka K. ps. Oczko.

To kolejne problemy adwokata. Pod koniec ubiegłego roku został zatrzymany na polecenie Prokuratury Krajowej. Wtedy usłyszał zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań. Chodzi o proces, który toczy się przed Sądem Okręgowym w Szczecinie przeciwko znanemu szczecińskiemu gangsterowi Pawłowi B. ps. Dziobak.

Adwokat Przemysław W. był jego obrońcą. Utrzymywał, także kontakty zawodowe z wieloma przestępcami m.in. z pochodzącym ze Stargardu Andrzejem Z. ps. "Słowik".

Wtedy sąd nie zgodził się na areszt.
Prokuratura przedstawiła mu cztery poważne zarzuty o szczegółach mówi prokurator Marcin Lorenc.
Fot. Radio Szczecin.
Fot. Radio Szczecin.
Fot. Radio Szczecin.
Fot. Radio Szczecin.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty