19 osób zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w śledztwie dotyczącym wystawienia fałszywych faktur na półtora miliarda złotych.
Straty Skarbu Państwa spowodowane przez VAT-owski gang są szacowane na około 140 milionów złotych.
W śledztwie prowadzonym od pięciu lat przez zachodniopomorski wydział Prokuratury Krajowej występuje ponad 350 podejrzanych. Mieli stworzyć cztery grupy przestępcze i sieć powiązań, dzięki którym wystawiano tak zwane "puste faktury" i wyłudzano nienależny zwrot VAT. Faktury wystawiano przede wszystkim w Warszawie, Bielsku-Białej, Gliwicach, ale także w Hiszpanii.
Podczas ostatnich zatrzymań służby przejęły też dokumentację i sprzęt elektroniczny. 17 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, fałszowania faktur i przestępstw skarbowych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych. Grozi im do 15 lat więzienia.
W śledztwie prowadzonym od pięciu lat przez zachodniopomorski wydział Prokuratury Krajowej występuje ponad 350 podejrzanych. Mieli stworzyć cztery grupy przestępcze i sieć powiązań, dzięki którym wystawiano tak zwane "puste faktury" i wyłudzano nienależny zwrot VAT. Faktury wystawiano przede wszystkim w Warszawie, Bielsku-Białej, Gliwicach, ale także w Hiszpanii.
Podczas ostatnich zatrzymań służby przejęły też dokumentację i sprzęt elektroniczny. 17 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, fałszowania faktur i przestępstw skarbowych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych. Grozi im do 15 lat więzienia.

Radio Szczecin