Patrolowanie terenów, ochrona obiektów strategicznych i działania na poligonie.
12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana zakończyła ćwiczenia Anakonda. To największe tegoroczne manewry Wojska Polskiego. Ćwiczenia obejmowały m. in. przeciwdziałanie i reagowanie na zagrożenia hybrydowe - tłumaczy mjr Błażej Łukaszewski.
- Dwa tysiące żołnierzy uczestniczyło w tym ćwiczeniu. Wykonywali oni zadania na Pomorzu Zachodnim, Środkowym oraz na Warmii i mazurach. Musieli oni zrealizować sporo przemieszczeń ciężkiego sprzętu, zarówno dzień, jak i w nocy. Ta główna część została zakończona, teraz przyszedł czas, aby podsumować co poszło dobrze - dodaje mjr Łukaszewski.
Ćwiczenia Anakonda miały za zadanie sprawdzenie poziomu zdolności współdziałania sił zbrojnych w odpowiedzi na realne zagrożenia w regionie Morza Bałtyckiego.
Dalsze ćwiczenia dowódczo-sztabowe potrwają do października.
- Dwa tysiące żołnierzy uczestniczyło w tym ćwiczeniu. Wykonywali oni zadania na Pomorzu Zachodnim, Środkowym oraz na Warmii i mazurach. Musieli oni zrealizować sporo przemieszczeń ciężkiego sprzętu, zarówno dzień, jak i w nocy. Ta główna część została zakończona, teraz przyszedł czas, aby podsumować co poszło dobrze - dodaje mjr Łukaszewski.
Ćwiczenia Anakonda miały za zadanie sprawdzenie poziomu zdolności współdziałania sił zbrojnych w odpowiedzi na realne zagrożenia w regionie Morza Bałtyckiego.
Dalsze ćwiczenia dowódczo-sztabowe potrwają do października.

Radio Szczecin