Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
11 gmin z zachodniej części województwa otrzymało pieniądze na docieplenie budynków lub wymianę kotłów z programu "Ciepłe mieszkanie". Dziś rozdysponowano ponad 7 milionów złotych. Pieniądze trafiły m.in. do Trzebiatowa, Pyrzyc, Morynia, mówi prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Marek Subocz.
- Cieszę się, że tegminy, którym dzisiaj przekazuję te umowy, zdecydowały się i poinformowały również mieszkańców, bo przecież to oni najpierw wnioskowali do gminy o te środki, następnie gmina zbierała całą tą listę i przekazywała do wojewódzkiego funduszu i my na podstawie tej listy zbiorczej przyznawaliśmy państwu te kwoty - mówi Subocz.

O pieniądze nie wnioskowała żadna duża gmina, zwrócił uwagę wojewoda zachodniopomorski - Zbigniew Bogucki.

- Teraz już zostało niespełna 50 milionów, nadal jest to olbrzymia kwota. 27 samorządów ze 113 aplikuje, gdzie są pozostałe? Czy nie ma potrzeb? Mówił o tym pan poseł Leszek Dobrzyński. Ja jestem przekonany, że te potrzeby są, tylko to jest rola samorządów.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński apelował, aby składać wnioski na dofinansowanie takich inwestycji.

- Apel do wszystkich mieszkańców w tych gminach, gdzie ten program tym razem nie zafunkcjonował, idźcie do swoich władz i zapytajcie się. Ta pomoc finansowa jest, wystarczy wyciągnąć rękę, złożyć wniosek. Każdemu się przyda.

Pieniądze w ramach programu Ciepłe Mieszkanie są przyznawane w zależności od dochodu. W całym kraju Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Funduszami Ochrony Środowiska przeznaczyło na ten cel 1,4 mld złotych. Do naszego regionu trafiło 70 milionów złotych.
Pieniądze trafiły m.in. do Trzebiatowa, Pyrzyc, Morynia, mówi prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Marek Subocz.
O pieniądze nie wnioskowała żadna duża gmina zwrócił uwagę wojewoda zachodniopomorski - Zbigniew Bogucki.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński apelował, aby składać wnioski na dofinansowanie takich inwestycji.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty