"Powołanie tej komisji leży w interesie polskiej racji stanu" - komentują goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór" trwające prace nad komisją ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej w latach 2007- 2022.
Z inicjatywą jej utworzenia wyszli w grudniu ubiegłego roku posłowie PiS. Swoje uwagi do ustawy 2 czerwca wniósł Andrzej Duda. Prezydent chce m.in., by w skład komisji nie mogli wchodzić parlamentarzyści, a odwołania miałby rozpatrywać sąd apelacyjny.
Państwo Polskie musi szczególnie dbać o bezpieczeństwo swoich obywateli - mówi w audycji Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości: - Ona musi być powołana i powinna - że tak powiem - z tych złogów wpływowych ze strony Federacji Rosyjskiej wyczyścić Polskę. Jesteśmy państwem silnym, ale trzeba po prostu przeciąć tę złą pępowinę...
- Rosjanie zastosowali bardzo płytką i skuteczną metodę - mówi sekretarz generalny Kukiz'15 Marek Jakubiak: - Oni grali na ludzkiej słabości, polegającej na tym, że człowiek z natury jest pazerny. Oni tych setki milionów w euro inwestowali we wpływy swoje w Europie... Teraz oni mają tysiące ludzi.
Przypomnijmy, że komisja ma zbadać czy - a jeśli tak, to kto i w jaki sposób - działał na rzecz interesów Rosji.
Państwo Polskie musi szczególnie dbać o bezpieczeństwo swoich obywateli - mówi w audycji Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości: - Ona musi być powołana i powinna - że tak powiem - z tych złogów wpływowych ze strony Federacji Rosyjskiej wyczyścić Polskę. Jesteśmy państwem silnym, ale trzeba po prostu przeciąć tę złą pępowinę...
- Rosjanie zastosowali bardzo płytką i skuteczną metodę - mówi sekretarz generalny Kukiz'15 Marek Jakubiak: - Oni grali na ludzkiej słabości, polegającej na tym, że człowiek z natury jest pazerny. Oni tych setki milionów w euro inwestowali we wpływy swoje w Europie... Teraz oni mają tysiące ludzi.
Przypomnijmy, że komisja ma zbadać czy - a jeśli tak, to kto i w jaki sposób - działał na rzecz interesów Rosji.

Radio Szczecin